U našem dvorištvu

Dragi prijatelji,

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na dan otvorenih vrata pod nazivom “U našem dvorištu”. Ovo je prilika da zajedno prođemo kroz vrata naše kulturne baštine i zajedno otkrijemo bogatstvo naše kulture, nošnje i kulinarskih tradicija 🤗

Na ovom događaju moći ćete:

– Upoznati naše članove: Imate priliku da se upoznate sa članovima naše organizacije i saznate više o njihovom doprinosu našoj zajednici. 👨‍👩‍👦‍👦
– Pogledati probe: Posetioci će imati priliku da prisustvuju probama naših folkloraša i vidite kako se pripremamo za nastupe v💃🏻
– Otkriti nošnju: Oduševićemo vas našim bogatim izborom narodnih nošnji 🥻
– Uživati u kulinarskim delicijama: Isprobajte autentične specijalitete iz naše kuhinje i osetite ukuse naše tradicije🍖🥩🥔🥐

Ovo je prilika da zajedno proslavimo raznolikost naše kulture i povežemo se kao zajednica. Radujemo se vašem dolasku i nadamo se da ćete sa nama provesti divan dan.

Vaša prisutnost biće nam čast. Vidimo se “U našem dvorištu”!

Srdačan pozdrav,
Vaš SKD Maribor ❤️💙🤍

Možda ste zainteresovani

Radionica za narodnu nošnju

Radionica za narodnu nošnju

Poštovani članovi, pozivamo vas na prvo predavanje posvećeno narodnoj nošnji. 📅 subota, 7. oktobar 2023.🕝 15.00📍 Karantena (Plesna izba Maribor) Našem predavanju će prisustvovati Nenad Kovačević iz Beograda, iskusni stručnjak za narodnu nošnju, koji će vam preneti...

Upis u novu sezonu 23/24

Upis u novu sezonu 23/24

Dragi ljubitelji srpske kulture, Sa velikim uzbuđenjem obaveštavamo vas da Srpsko Kulturno Društvo započinje sa upisom u sve folklorne sekcije! 🎉🇷🇸 Ako osećate duboku vezu prema našoj bogatoj kulturnoj baštini i želite da je negujete kroz igru, pesmu i tradiciju, ovo...

Druženje na godišnjem pikniku

Druženje na godišnjem pikniku

U subotu 23.09.2023. godine ni kiša i hladno vreme nisu nas sprečili da se okupimo i provedemo divno vreme na našem godišnjem pikniku. Veliki broj članova je došao i donio radost i zajedništvo. 🤗 Osim tradicionalnog druženja, ovoga puta smo se odlučili da organizujemo...

Obeležili dan “U našem dvorištu”

Obeležili dan “U našem dvorištu”

Dragi prijatelji, sa ponosom želimo da podelimo sa vama da je dan otvorenih vrata pod nazivom "U našem dvorištu" bio više nego uspešan! 🎉 Ovog posebnog dana, okupili smo sve aktivnosti našeg društva na jednom mestu. Umetnički rukovodioci su imali priliku da predstave...